OFERTA

UTM

 

Należyta dbałość o bezpieczeństwo danych wymaga wielotorowych działań. Odpowiedzią dla najbardziej wymagających użytkowników są urządzenia klasy UTM, czyli Unified Threat Management.

Łączą one w sobie wiele różnych funkcji, w tym firewall, antyspam, antywirus, VPN czy system detekcji oraz zwalczania zagrożeń, którym jest IPS. Wszystko to jest ze sobą odpowiednio połączone i kompatybilne, co gwarantuje bezproblemowe współdziałanie wszystkich wymienionych składników.

pexels panumas nikhomkhai 1148820 2

Urządzenia UTM – czym się wyróżniają?

Urządzenia UTM są intuicyjne w obsłudze i zastępują wyspecjalizowane, skomplikowane rozwiązania składające się z wielu aplikacji i typów oprogramowania, które nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że administrowanie siecią staje się o wiele łatwiejsze i unika się potencjalnych konfliktów pomiędzy elementami składowymi. Co więcej, możliwa jest ich późniejsza rozbudowa, co z kolei otwiera drogę do rozwijania sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Rozwiązanie wielu problemów

Jakie zadania spełnia UTM? Jednym z jego ważnych składników jest zapora sieciowa, czyli firewall. To podstawa skutecznej ochrony przed zewnętrznymi czynnikami zagrażającymi bezpieczeństwu. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi o to, by mieć pełną kontrolę nad tym, co w internecie robią pracownicy podczas swojej pracy. Chodzi o to, by nie odwiedzali niepożądanych serwisów, co zarówno wpływa na efektywność pracy, jak i strzeże przed ewentualnymi problemami wynikającymi z działania szkodliwego oprogramowania. Warto pamiętać, że opisywany tu firewall służy też do informowania administratorów o niepożądanych zdarzeniach. Dzięki niemu łatwiej jest podejmować działania zapobiegające niechcianym sytuacjom.

pexels panumas nikhomkhai 1148820 2
pexels panumas nikhomkhai 1148820 2

Wybierz to, na czym Ci zależy

Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów, którym warto zaufać. Fortigate, Watchguard, Stormshield czy Sophos to tylko niektórzy z nich. Warto zapoznać się z ich specyfikacją i wybrać rozwiązanie zgodne z potrzebami przedsiębiorstwa. W zależności od nich można zdecydować się na konfiguracje offline, sterowanie pasmem, szybkie przekazywanie czy zapewnienie bezpieczeństwa sieci wi-fi dzięki protokołowi WIPS.

Warto dobrać UTM do swoich potrzeb i zastanowić się nad parametrami zapory sieciowej. Dobrze mieć na uwadze także potencjalne plany związane z rozbudową sieci. W zależności od ilości stacji końcowych ochrona nadal musi być na najwyższym poziomie. Nie bez powodu warto zaufać specjalistom, którzy doradzą, w zależności od ilości stanowisk oraz struktury sieci, najlepsze rozwiązanie.

 
Barracuda
Sophos
Supermicro
Fortinet
Watch Guard
Stormshield
Paloalto
Checkpoint
 
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła

Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT