OFERTA

UTM

 

Należyta dbałość o bezpieczeństwo danych wymaga wielotorowych działań. Odpowiedzią dla najbardziej wymagających użytkowników są urządzenia klasy UTM, czyli Unified Threat Management.

Łączą one w sobie wiele różnych funkcji, w tym firewall, antyspam, antywirus, VPN czy system detekcji oraz zwalczania zagrożeń, którym jest IPS. Wszystko to jest ze sobą odpowiednio połączone i kompatybilne, co gwarantuje bezproblemowe współdziałanie wszystkich wymienionych składników.

Urządzenia UTM – czym się wyróżniają?

Urządzenia UTM są intuicyjne w obsłudze i zastępują wyspecjalizowane, skomplikowane rozwiązania składające się z wielu aplikacji i typów oprogramowania, które nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Oznacza to, że administrowanie siecią staje się o wiele łatwiejsze i unika się potencjalnych konfliktów pomiędzy elementami składowymi. Co więcej, możliwa jest ich późniejsza rozbudowa, co z kolei otwiera drogę do rozwijania sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Rozwiązanie wielu problemów

Jakie zadania spełnia UTM? Jednym z jego ważnych składników jest zapora sieciowa, czyli firewall. To podstawa skutecznej ochrony przed zewnętrznymi czynnikami zagrażającymi bezpieczeństwu. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi o to, by mieć pełną kontrolę nad tym, co w internecie robią pracownicy podczas swojej pracy. Chodzi o to, by nie odwiedzali niepożądanych serwisów, co zarówno wpływa na efektywność pracy, jak i strzeże przed ewentualnymi problemami wynikającymi z działania szkodliwego oprogramowania. Warto pamiętać, że opisywany tu firewall służy też do informowania administratorów o niepożądanych zdarzeniach. Dzięki niemu łatwiej jest podejmować działania zapobiegające niechcianym sytuacjom.

Wybierz to, na czym Ci zależy

Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów, którym warto zaufać. Fortigate, Watchguard, Stormshield czy Sophos to tylko niektórzy z nich. Warto zapoznać się z ich specyfikacją i wybrać rozwiązanie zgodne z potrzebami przedsiębiorstwa. W zależności od nich można zdecydować się na konfiguracje offline, sterowanie pasmem, szybkie przekazywanie czy zapewnienie bezpieczeństwa sieci wi-fi dzięki protokołowi WIPS.

Warto dobrać UTM do swoich potrzeb i zastanowić się nad parametrami zapory sieciowej. Dobrze mieć na uwadze także potencjalne plany związane z rozbudową sieci. W zależności od ilości stacji końcowych ochrona nadal musi być na najwyższym poziomie. Nie bez powodu warto zaufać specjalistom, którzy doradzą, w zależności od ilości stanowisk oraz struktury sieci, najlepsze rozwiązanie.

 
Barracuda
Sophos
Supermicro
Fortinet
Watch Guard
Stormshield
Paloalto
Checkpoint
 
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT