• antyspam

OFERTA

Antyspam

Oprogramowanie zapewniające antyspam od zawsze było nieodzownym narzędziem do dbania o bezpieczeństwo zaplecza IT. Dobierając je do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na kilka zagadnień.

antyspam 01

Antyspam – zadbaj o pocztę elektroniczną

Programy komputerowe typu antyspam mają chronić przed niechcianą korespondencją elektroniczną. Te bardziej zaawansowane stanowią także zaporę przed phishingiem, czyli metodą wykorzystywaną przez oszustów podszywających się pod instytucje cieszące się zaufaniem – bankami czy firmami kurierskimi. Klikając w załączniki zawarte w wiadomościach, można otworzyć im dostęp do wielu wrażliwych danych na swój temat, a w efekcie zostać okradzionym z oszczędności bankowych, bo właśnie one są najczęstszym celem oszustów.

Kompleksowa ochrona w chmurze

Programy antywirusowe i chroniące komputer przed niechcianą korespondencją mają duże zapotrzebowanie na zasoby systemu – jednym słowem spowalniają komputer. Dobrze jest zaufać zatem rozwiązaniom mieszczącym się w chmurze. Taką propozycję ma Barracuda Email Security Gateway. Oprogramowanie stworzono tak, żeby eliminować niechcianą i potencjalnie groźną korespondencję jeszcze zanim dotrze do firmy. Ważne jest także, żeby ochrona była aktywna nawet podczas awarii serwera pocztowego. Szczególnie istotną i delikatną kwestią jest też bezpieczeństwo danych osobowych. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by były one odpowiednio chronione i zgodne z wewnętrzną polityką przedsiębiorstwa w zakresie RODO. Powinno się zwrócić uwagę również na prostotę wdrożenia i codziennego użytkowania, bo przejrzysty i intuicyjny interfejs to pojęcie kluczowe z punktu widzenia użytkownika.

bezpieczenstwo sieci it spam

Skuteczna ochrona poczty

Korespondencja elektroniczna jest kluczowym narzędziem porozumiewania się ze współpracownikami i klientami. Serwery pocztowe muszą być zatem odpowiednio chronione. Jedno z ciekawych rozwiązań dostępnych na rynku to SpamTitan. Gwarantuje wieloaspektowe zabezpieczenie antyspamowe. Dodatkowo odciąża serwery firmowe, kierując potencjalnie groźną pocztę do kwarantanny, jeszcze zanim trafi do środowiska IT danej instytucji.

Bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej

Właściwie chronione przed spamem muszą być zarówno komputery, jak i smartfony czy tablety. Warto zatem zaufać kompleksowym rozwiązaniom. Takie ma do dyspozycji firma Sophos. Stworzyła oprogramowanie z myślą o użytkownikach najpopularniejszych systemów operacyjnych – Windows, MAC i Linux. Szyfrowane dane mogą być katalogowane, a potencjalne ataki – analizowane na podstawie tworzonych raportów. Ważne jest również to, że wśród dostępnych opcji jest DLP, czyli skuteczna ochrona przed wyciekiem informacji. Poczta firmowa jest dzięki temu jeszcze lepiej zabezpieczona, a urządzenie może zostać, w przypadku zagubienia, zdalnie wyczyszczone. To jednak tylko jedno z nielicznych zastosowań dostępnych dla użytkownika.

bezpieczenstwo sieci it

Antyspam, jak widać, ma wiele różnych odsłon. Dostawcy oprogramowania dostarczają swoim klientom rozbudowane, profesjonalne programy. Jeśli chcesz przeanalizować, które z nich będą dla Ciebie odpowiednie – skontaktuj się z nami – pomożemy w wyborze.

 
Barracuda
Sophos
Spamtitan
 
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła

Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT