• Audyty informatyczne

OFERTA

Audyty informatyczne

 

Czemu służą audyty informatyczne? Pozwalają przeanalizować środowisko IT instytucji pod względem jego bezpieczeństwa i funkcjonalności, by zapewnić jego optymalne działanie.

Audyty informatyczne i ich istota

Dlaczego warto zaufać narzędziom, którymi są audyty informatyczne? Korzystając z nich, uzyskujesz odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Drobiazgowa analiza pozwala sprawdzić, czy system chroni dane, działa zgodnie z najważniejszymi dla Ciebie celami i czy jego właściwości są dla Ciebie odpowiednie. To jednak nie wszystko. Przeprowadzając audyt, dowiadujesz się, czy sieć firmowa jest właściwie zabezpieczona i wydajna. Przekonasz się także, czy odpowiada normom obowiązującym dla zarządzania procesami IT i jakością.

Co składa się na audyt?

W zależności od zakresu kontroli możesz przekonać się o kondycji systemu lub jego poszczególnych składowych. Masz szansę sprawdzić uprawnienia, zarządzanie hasłami czy bezpieczeństwo nośników. Analiza pozwala też określić, czy odpowiednio zabezpieczone są poszczególne sieci, pliki zgromadzone na serwerach, w bazach danych czy w poczcie elektronicznej. Rezultatem badania kontrolnego jest stworzenie raportu opisującego odnotowane błędy – zarówno te mniej groźne, jak i krytyczne – wymagające natychmiastowego działania. Określenie priorytetów jest tu ważne, by odpowiednio uporządkować kolejne kroki, które trzeba wykonać dla zachowania bezpieczeństwa IT.

Co zyskujesz?

Decydując się na audyt, przekonasz się, czy zaplecze informatyczne Twojej firmy jest odpowiednio sprawne i wydajne. Dostaniesz też szereg odpowiedzi dotyczących tego, jak możesz polepszyć ten stan rzeczy. Przekonasz się także, czy Twoje sprzęty są sprawne. Ostatecznie będziesz mógł działać sprawniej, by skuteczniej uzyskiwać zamierzone cele. Co dziś najważniejsze, będziesz miał pewność, że system informatyczny firmy jest odporny na zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne.

Systematyczne analizowanie bezpieczeństwa IT pozwala Ci działać sprawnie na rzecz osiągania obranych rezultatów. Dodatkowo pozwala odpowiednio wcześnie wykryć błędy i obszary ryzyka, na które warto zwrócić szczególną uwagę. To wszystko sprawia z kolei, że wzrasta Twoja konkurencyjność w branży. Nie warto czekać. Zgłoś się do nas już dziś i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci w biznesie.

Dlaczego warto zdecydować się na analizę?

Audyt IT pozwala kompleksowo zweryfikować wiele zagadnień. W pierwszej kolejności odpowiada na pytanie o politykę bezpieczeństwa. Czy jest zgodna z obowiązującym dziś rozporządzeniem RODO i czy wymaga określonego rodzaju szyfrowania służącego ochronie danych. Co szczególnie ważne, możesz dowiedzieć się jak oceniamy:

  • opis struktury systemu informatycznego,
  • przyznawanie uprawnień w systemie informatycznym,
  • zarządzanie hasłami dostępowymi,
  • zarządzanie nośnikami informacji.
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła

Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT