• Serwery

OFERTA

Serwery

 

Stabilne, sprawdzone i odpowiednio zabezpieczone serwery mają dziś niebagatelne znaczenie dla milionów użytkowników na całym świecie.

Serwery – co warto wiedzieć?

Gromadzenie danych to jedno z najważniejszych zadań stojących przed prywatnym użytkownikiem, małą firmą czy wielomiliardową korporacją. Kluczowe jest, żeby proces przebiegał z dbałością zarówno o najwyższą jakość usługi, jak i bezpieczeństwo. By mieć świadomość tego, jak ważne to zadanie, w pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, co to serwer. Jest to – w zależności od wybranego rozwiązania – urządzenie albo oprogramowanie służące udostępnianiu określonych zasobów autoryzowanym użytkownikom. Serwerem może być dowolnie wybrany komputer, ale jest to obecnie niemal nieopłacalne, bo sprzęt ten musi być nieustannie włączony, a to z kolei – szczególnie z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej – byłoby nieopłacalne. Nie bez powodu administratorzy danych decydują się na inne, bardziej profesjonalne rozwiązania.

Zaufaj sprawdzonym producentom

Z uwagi na ich główne zadania wyróżniamy kilka typów opisywanych urządzeń. Pierwszy, domyślny dla niezaawansowanego użytkownika, to serwer www – przestrzeń służąca do publikowania serwisów internetowych – sklepów, blogów, portali czy aplikacji. Decydując się na tego rodzaju sprzęt, warto zaufać sprawdzonym producentom takim jak Dell, Fujitsu, Synology czy Cisco.

Co może gromadzić serwer?

Opisywane urządzenia mają wiele zastosowań. Opisane powyżej jest najważniejszym z nich, ale nie jedynym. Wyróżniamy także:

  • serwery pocztowe – służące do obsługi poczty elektronicznej,
  • serwery plików – korzystają z nich zespoły pracownicze, gdy muszą wymieniać się w prosty sposób znaczącymi ilościami danych, dbając o ich bezpieczeństwo,
  • serwery bazodanowe – bazujące na specjalistycznych systemach nie tylko operacynych, ale także obsługujących MySQL czy PostgreSQL,
  • serwer w chmurze – jest najbardziej użytecznym dziś i zdobywającym coraz większe rzesze zadowolonych użytkowników rozwiązaniem. Pozwala uzyskać dostęp do danych z dowolnie wybranego miejsca na świecie. Umożliwia pracę przy użyciu różnych urządzeń.

To podstawowe zagadnienia związane z serwerami, ale by właściwie dobrać odpowiednią dla siebie propozycję, warto omówić to z profesjonalistami.

Serwer to nie wszystko

Dobór sprzętu jest oczywiście kluczowym, ale nie jedynym zadaniem stojącym przed kupującym. Warto też przemyśleć administrowanie zgromadzonymi danymi. Proces ten polega na instalacji, konfiguracji, optymalizacji i usuwaniu awarii. Dobrze zapewnić sobie profesjonalną opiekę nad tym szeregiem zadań. Decydując się na taką usługę, uzyskuje się wsparcie dotyczące stałego monitoringu, ochrony przed zagrożeniami, spamem i nie tylko.

Jak widać, serwery są kluczowe dla wielu różnych branży. Przebierając w ofertach, warto skonsultować swój wybór z profesjonalistami. Zastanawiasz się nad zakupem dla siebie? Skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy i znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 
Hewleet
Supermicro
Cisco
Qnap
Qsan
Synlogy
Dell
Lenovo
Fujitsu
 
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Czym jest bezpieczeństwo it

Czym jest bezpieczeństwo it

Dlaczego bezpieczeństwo IT jest w dzisiejszych czasach tak ważne? To proste. Stanowi gwarancję skutecznej ochrony najważniejszych danych. Informacje o kontrahentach, zestawieniach finansowych, strategii – jak wiele spraw zgromadzonych jest na dyskach twardych i w chmurze? Co stałoby się, gdyby ktoś je przejął?

Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT