OFERTA

MDM

Pracownicy wykonują szereg powierzonych sobie zadań przy użyciu smartfonów i tabletów. Korzystają przy tym z ważnych dla firmy danych. Żeby odpowiednio je zabezpieczyć, warto skorzystać z rozwiązań typu MDM.

mdm 01

MDM – definicja pojęcia

MDM, czyli Mobile Device Management to oprogramowanie służące zarządzaniu urządzeniami mobilnymi używanymi w firmie. Pozwala je monitorować i zarządzać w ramach wewnętrznej sieci firmy, dbając o jej politykę bezpieczeństwa. Może znajdować się zarówno na serwerze, jak i w chmurze, gdzie ma postać SaaS, czyli Software-as-a-Service.

Czemu służą rozwiązania MDM?

Większość aplikacji dostępnych na rynku pozwala automatycznie wykrywać nowe urządzenia w sieci, zdalnie zarządzać dostępnymi programami i niezbędnymi aktualizacjami. Ich dodatkową funkcją jest także lokalizowanie komputerów, a także monitorowania potencjalnych zagrożeń dla polityki bezpieczeństwa. Dotyczy to także poczty elektronicznej oraz zgodności podejmowanych kroków ze standardami przyjętymi w zakresie ochrony danych osobowych (RODO). Jedno, kompleksowe rozwiązanie stanowi zatem odpowiedź na różne potrzeby przedsiębiorstwa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania? Wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie służące ochronie urządzeń mobilnych, dobrze zastanowić się na kilkoma kluczowymi zagadnieniami.

mdm 02

MDM na serwerze czy w chmurze?

W pierwszym przypadku trzeba przygotować się na znacznie wyższe koszty związane z wdrożeniem i późniejszą konfiguracją. Znawcy tematu polecają z tego względu aplikację w chmurze. Pozwala na zarządzanie urządzeniami z dowolnej lokalizacji, a zadania związane ze skonfigurowaniem, zabezpieczeniami i aktualizacją oprogramowania należą w tym przypadku do dostawcy usług, uwalniając od tego obowiązku ich użytkownika.

Różne systemy operacyjne

Poszczególne urządzenia działające w sieci mogą bazować na oprogramowaniu różnych producentów. Warto mieć to na uwadze, kiedy konieczne stanie się połączenie ich w sprawnie działającą całość.

Możliwość ekspansji

Każda instytucja dąży do rozwoju, co z kolei wiąże się z rozbudową sieci współpracujących ze sobą urządzeń. Ważne jest, by proces ten przebiegał sprawnie bez względu na stopień rozbudowania dostępnej infrastruktury. Warto zatem przekonać się, jaka liczba użytkowników może korzystać z proponowanego oprogramowania bez uszczerbku dla sprawności i szybkości działania.

Bezpieczeństwo danych.

To jeden z najważniejszych czynników, którymi warto kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego systemu MDM. Warto zatem gruntownie przeanalizować poziom oferowanych przez niego zabezpieczeń. W pierwszej kolejności istotna jest możliwość zablokowania lub ograniczenia dostępu użytkownikom naruszającym politykę bezpieczeństwa firmy. Po drugie warto zwrócić uwagę na automatyczne blokowanie w sytuacjach kryzysowych, kiedy dochodzi do ataku przy użyciu złośliwego oprogramowania lub próby nieautoryzowanego logowania. Po trzecie ważne jest, by pamięć dostępnych urządzeń była automatycznie czyszczona w sytuacji kryzysowej.

Wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie MDM, należy wziąć pod uwagę wiele różnych zmiennych. Chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze najodpowiedniejszego oprogramowania dla Twojej firmy.

 
Hexnode
Sophos
Eset
Proget
 
NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła

Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT