• Bezpieczeństwo sieci IT

OFERTA

Bezpieczeństwo sieci IT

Dane firm i osób prywatnych muszą być należycie chronione. Nie dziwi zatem, że bezpieczeństwo sieci IT jest szczególnie istotnym dziś zagadnieniem.

Bezpieczeństwo sieci IT – dlaczego jest ważne?

Świat biznesu opiera się dziś w dużej mierze na wymianie informacji poprzez sieć komputerową. Dotyczy to zarówno działań wewnątrz firmy, jak i poza nią. Tworzenie baz danych, niezbędnej dokumentacji, korespondencji – to wszystko wymaga wzmożonej troski, szczególnie dziś, gdy ilość ataków hakerskich drastycznie wzrosła. Wystarczy chwila nieuwagi, aby niepowołane osoby uzyskały dostęp do strategicznych zasobów danej jednostki. Jak zadbać o bezpieczeństwo sieci IT?

Zabezpiecz wszystkie urządzenia

Coraz częściej do codziennej pracy używamy nie tylko komputerów, ale także urządzeń mobilnych. Im więcej nośników mamy do dyspozycji, tym bardziej musimy zatroszczyć się o właściwą ich ochronę, a to z kolei wymaga sprawdzonych, skutecznych rozwiązań:

Szyfrowanie danych

Należy zadbać o szyfrowanie danych, które zabezpieczą do nich dostęp. Musi być ono odpowiednio mocne zarówno na poziomie urządzeń, jak i dedykowanych aplikacji. Protokoły WPA2 i WPA3 stanowią odpowiednią zaporę i z pewnością warto je rozważyć.

Ochrona przed wirusami

Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem dotyczy nie tylko komputerów służbowych, ale także telefonów komórkowych i tabletów. Powinna być przy tym odpowiednio testowana i aktualizowana, by sprostać coraz nowszym zagrożeniom. Program antywirusowy sprawdzonego producenta to jedno z najprostszych, a także najskuteczniejszych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę.

Zarządzanie dostępami

Zarządzanie dostępami jest niemal tak samo istotne, jak dwa poprzednio wymienione punkty. Każdy z użytkowników powinien zostać odpowiednio przyporządkowany do stosownej dla siebie grupy – w zależności od posiadanych uprawnień. Dodatkowo istotne jest, aby tylko wybrani przedstawiciele jednostki mieli możliwość korzystania, szczególnie z tych najbardziej wrażliwych, danych. To najprostsza droga do uniknięcia nadużyć mogących zagrozić bezpieczeństwu informatycznemu.

Uwierzytelnianie

Uwierzytelnianie to podstawa. Każde urządzenie i punkt dostępowy powinny być autoryzowane. To sposób na zabezpieczenie się przeciwko atakom phishingowym, które mogą skutkować utratą danych dostępowych, loginów, czy haseł. Dodatkowo uprawnienia powinny być bardzo sprawnie zarządzane.

Monitoring sieci

Sieć firmowa musi być widoczna i przejrzysta. Oznacza to, ze koniecznością jest jej kontrolowanie. Administrator powinien odnotowywać każde połączenie, które może skutkować realnym zagrożeniem dla zasobów IT. Musi mieć też wiedzę na temat przypisania danego urządzenia do jego użytkownika, by szybko identyfikować sytuacje potencjalnie niebezpieczne, aby im w porę zapobiec.

Ochrona przed atakami

Ostatnim z zagrożeń jest atak typu DdoS. Prowadzony z wielu komputerów jednocześnie prowadzi do zajęcia zasobów atakowanej jednostki, co z kolei prowadzi do zawieszenia systemu operacyjnego lub przerwy w pracy, co prowadzi do realnych strat zaatakowanej instytucji. Hakerzy najczęściej przy takiej formie ataku żądają okupu, który ma prowadzić do zaprzestania wrogich działań. Z sytuacjami tymi spotykają się zarówno firmy brokerskie, jak i serwisy aukcyjne czy nawet jednostki samorządu terytorialnego.

NEIZAWODNI W SWOIM FACHU

Skutecznie zaopiekujemysię IT w Twojej firmie

Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NAS
Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalna obsługa informatyczna dla firm

Profesjonalnaobsługa informatyczna Każdy z nas wie, że obsługa informatyczna to jedna z podstawowych funkcji w prosperującej firmie. Dzięki informatykom wszystko wydaje się proste i łatwe. Nasza firma świadczy usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzić was przez świat IT. Sprawne funkcjonowanie IT w firmie Obsługa informatyczna z naszą firmą daje gwarancję sprawnego [...]
Czytaj więcej
Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

Obsługa Informatyczna Przychodni w Programach KAMSOFT SOMED i MMEDICA

W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła

Czytaj więcej
Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing IT – co możemy o nim powiedzieć?

Outsourcing ITCo możemy o nim powiedzieć? W naszej ofercie znajdziecie między innymi taką usługę jak outsourcing IT. Samo słowo outsourcing to skrót angielskiego wyrażenia outside – resource – using, czyli strategia biznesowa oparta na zatrudnieniu obsługi zewnętrznej, a w naszym przypadku to obsługa informatyczna zewnętrznej firmy jaką jest MSG IT Technology. Zakres usług w outsourcingu [...]
Czytaj więcej

MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

SZUKASZ ROZWIĄZANIA PROBLEMU?
KONTAKT@MSGIT.PL
ul. Składowa 2, 41-902 Bytom
SIEDZIBA FIRMY
+48 535 622 199
SUPPORT