Monitoring sieci jest złożonym oraz wielowątkowym zagadnieniem. Służy firmom oraz innym instytucjom do identyfikacji błędów czy zarządzania jakością dla dobra organizacji.
Monitoring sieci jest złożonym oraz wielowątkowym zagadnieniem. Służy firmom oraz innym instytucjom do identyfikacji błędów czy zarządzania jakością dla dobra organizacji.
Monitorowanie środowiska sieciowego zależy od wymagań użytkownika. Dzięki skanerom sieciowym możliwe jest wykrycie wszystkich urządzeń i routerów wraz z działającymi na nich serwisami. Możliwe jest dzięki niemu sprawdzenie takich usług jak poczta elektroniczna, serwery bazodanowe czy HTTP. Dodatkowo możliwe jest rozbudowywanie skanowanych zasobów wraz z ich rozwijaniem się, bo użytkownik może dodać do skanera wybraną przez siebie ilość sieci. Te zostaną z kolei przedstawione w postaci „drzewa”, co umożliwi przejrzyste zobrazowanie ich wzajemnych zależności.
Głównym zadaniem opisywanego oprogramowania jest lokalizowanie i identyfikowanie błędów, co zapobiega powstawaniu problemów odczuwalnych dla użytkownika. Co należy przez to rozumieć?
Dostępne moduły służą zbieraniu informacji o sprzęcie komputerowym – mogą pomóc w sprawdzaniu licencji lub poinformować o instalacji niechcianego programu czy zmianie konfiguracji komputera.
Jedna z wtyczek umożliwia monitorowanie aktywności poszczególnych użytkowników. Pozwala sprawdzić faktyczny czas pracy, użytkowanie programów czy odwiedzanie stron www. Służy dodatkowo blokowaniu uruchamianych aplikacji, kontroli wydruków czy zdalnemu podglądowi pulpitu oraz wykonywaniu zrzutów ekranowych.
Zdalna pomoc techniczna pozwala na szybkie udzielenie wsparcia poszczególnym użytkownikom oraz ułatwia komunikację z nimi. Umożliwia zdalny dostęp do komputera, by możliwie szybko rozwiązać powstały problem. Użytkownik może także wysyłać komunikaty z obowiązkowym potwierdzeniem odczytu.
Ochrona danych przed kradzieżą służy zarządzaniu dostępami poszczególnych użytkowników do posiadanych zasobów. Informacje są w ten sposób chronione przed kradzieżą, a nośniki USB blokowane, co uniemożliwia nieautoryzowane użycie dysków zewnętrznych do potencjalnej kradzieży.
Alarmowanie jest kolejną przydatną funkcją. Może zostać skonfigurowane zgodnie z potrzebami użytkownika, żeby ustalić, które zdarzenia stanowią potencjalne zagrożenie i skutkują włączeniem alarmu. Może to być awaria komputera lub serwisu, czy nieoczekiwana zmiana w zakresie serwera pocztowego.
Wielość różnych funkcji pozwala na stały podgląd komputerów w celu zabezpieczenia sieci przed niechcianymi, groźnymi dla systemu incydentami. Równie istotna jest funkcja raportowania. Służy tworzeniu dokumentacji, co pozwala na wdrożenie późniejszych rozwiązań służących wzrostowi bezpieczeństwa środowiska sieciowego. Generowane dokumenty mogą obejmować dowolnie wybrany przedział czasu w zależności od potrzeb, co sprawia, że sprawdzone mogą zostać serwisy, zasoby czy alarmy bezpieczeństwa spowodowane w danym miesiącu lub przez konkretnego pracownika.
Monitoring sieci jest rozbudowanym narzędziem niezbędnym dla zachowania bezpieczeństwa IT. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań warto odnaleźć to, które sprosta oczekiwaniom konkretnego użytkownika. Potrzebujesz wsparcia w tym zakresie? Zapraszamy do kontaktu.
Cenisz sobie fachową obsługę? Dobrze Trafiłeś! Dzięki
naszej wiedzy i doświadczeniu zyskujesz pewność, że
Twoje oprogramowanie i sprzęt są w dobrych rękach.
W dzisiejszych czasach informatyzacja przychodni medycznych stała się nieodłącznym elementem zapewnienia sprawnego funkcjonowania oraz wysokiej jakości usług medycznych. W artykule tym przyjrzymy się obsłudze informatycznej przychodni za pomocą popularnych programów takich jak KAMSOFT SOMED i MMEDICA. Obsługa Informatyczna Przychodni: 🌐 Źródła
MSG IT to zespół ekspertów, którzy znają się na swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia informatycznego i niezawodności? Dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami
i opisz, czego potrzebujesz. Znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.